Hırvatistan’ın Kuzey Adriyatik'teki Krk Adası’nda kurmakta olduğu yeni LNG terminali 1 Ocak 2021'de faaliyete geçecek. Hırvatistan hükümetinin Krk Adası'nda sıvılaştırılmış bir doğalgaz (LNG) terminali önümüzdeki yılın başında faaliyete geçecek.Terminali işletecek olan LNG Hırvatska da kapasitenin Ekim 2023'a kadar satıldığını duyurdu. Krk LNG terminalinin kapasitesi yıllık 2,5 milyar metreküp olarak belirlenmişti. Terminal projesinin ilk safhası yüzen bir depolama ve yeniden gazlaştırma terminali (FSRU) ile sıvılaştırılmış doğalgazın depolanması ve yeniden doldurulması için boru hatları ve tesislerden oluşuyor. Avrupa Komisyonu’nun karşılıklı çıkar projesi olarak kabul ettiği Krk adasındaki LNG terminalinin inşası için AB, Aralık 2017’de 101,4 milyon avroluk bir hibe vermiş, ardından da 234 milyon euro finansman  sağlamıştır. Avrupa Komisyonu yaptığı açıklamada,
 projenin AB devlet yardımı kurallarına uygun olduğu ve ülkenin enerji arz çeşitliliğine yardımcı olacağını  kaydetti. Projenin ilk safhası 160 milyon avro değerinde yüzen bir depolama ve yeniden gazlaştırma terminali (FSRU) ile 60 milyon avro değerinde sıvılaştırılmış doğalgazın depolanması ve yeniden doldurulması için boru hatları ve tesislerinden oluşuyor.
 
name="ctl00" method="post" action="Default.aspx?SayfaId=1958" id="ctl00">

 

 

 

 

 

 

 

Korono  

 

 

 

 

Vira Denizcilik

name="ctl00" method="post" action="Default.aspx?SayfaId=1958" id="ctl00">

Gemi Haberleri Web Sitesi: Denizcilik Sektörü Haberleri, Deniz Haber, Deniz Haberleri.

IMO haberleri ve kurallar. Marpol ve Solas Kuralları. Solas 2009 Türkçe

Marpol ve Solas hakkında en kapsamlı Türkçe içerik: Marpol Solas


Bu web sitesi Sayın Prof Dr. Mükerrem Fatma İLKIŞIK'ın tarafından güncellenmektedir.

MARPOL ve SOLAS Sözleşmelerinin Türkçeye çeviri izni Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) tarafından Prof. Dr. Mükerrem Fatma İLKIŞIK'a verilmiştir.

 

Web Sitesi Tasarım ve Programlama